featured

YAYMAN’DAN ÇERÇİOĞLU’NA TEPKİ

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na tepki gösterdi.

Aydın’ın Nazilli ilçesinde uzun yıllar MHP İlçe Başkanlığı görevini yürüttükten sonra İYİ Parti’ye geçen ve 2019 Yerel Seçimlerinde Belediye Başkanı olarak vatandaşın teveccühünü kazanan Kürşat Engin Özcan, parti rozetini değiştirerek AK Parti saflarına katıldı. Özcan’a rozetini Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan taktı. İYİ Parti’nin en büyük ilçe belediyesi konumunda bulunan Nazilli’de yaşanan bu siyasi transfer, Türkiye gündeminde geniş yankı buldu. Bu transfer karşısında tepkisini sert bir şekilde gösteren CHP’li Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Halkın oyu Cumhur İttifakı’na değil, Millet İttifakı’naydı. Hakkımı helal etmiyorum” dedi ve masayı yumrukladı.

“İLK DEFA KARŞILAŞTIĞIMIZ BİR OLAY”

TBMM’de konuşan AK Parti Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, “Türk demokrasi tarihinde örnek olaylardan biri dün yaşandı. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan beyefendinin AK Parti’ye katılmasından biz çok memnun olduk. Kendisine büyük AK Parti ailesine hoş geldin diyoruz fakat Kürşat beyin AK Parti’ye katılmasıyla beraber Aydın BŞB Başkanı Özlem hanımın, bir hanımefendiye yakışmayacak sözleri karşısında dilimiz tutuldu. Özlem hanımın ‘Hakkımı helal etmiyorum’ sözü ve elini masaya vurarak tepki göstermesi ilk defa karşılaştığımız bir olay. Demokrasi tarihimizde parti değiştiren milletvekilleri, belediye başkanları olur, partiler içinden yeni parti çıkar ama ‘Hakkımı helal etmiyorum’  ifadesi gerçekten çok manidar oldu” dedi.

Haber Merkezi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir