featured
AK PARTI GRUP FOTO MURAT OZTEK

‘YANLIŞA TAHAMMÜLÜMÜZ YOK’

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Grup toplantısında AK Parti İl – İlçe Teşkilatlarına ve Belediyelere sert uyarılarda bulunarak yenileme mesajları verdi.

16 Nisan tarihinde yapılan halk oylaması soruncunda partili Cumhurbaşkanlığı dönemine geçilmesinin ardından AK Parti’nin başına yeniden geçen Recep Tayyip Erdoğan teşkilatlarla ilgili yaptığı açıklamada parti içerisinde metal yorgunluğu bulunan bölgelerde yeniden yapılanmaya gidileceğini açıklamıştı.

            AK Parti Grup Toplantısında çarpıcı açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İl ve İlçe teşkilatlarına sert uyarılarda bulundu. Yanlışa tahammüllerinin olmadığının vurgusunu yapan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İl ve İlçe teşkilatlarında yenileme sinyali verdi. Kendi partisinden bulunan belediyelere de mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan dava idraki ile hareket etmeyen Belediyeleri uyararak kendilerinin adım atmasını istedi.

            AK Parti Grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti teşkilatlarına ve belediyelere uyarılarda bulunarak “Teşkilatlar, belediyeler eğer bizim dava idraki ile hareket etmiyorsa bize zarar veriyorlar ve zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı atsınlar. AK Parti olarak bizim kendimizi yenilememiz gerekiyor. Önce şu hareketin, kendi içinde birbirini sevmesi gerekir. Bize ne oluyor ki kendi içimizde birbirimize karşı çalım atıyoruz. Eğer elinden dilinden emin olmayan insanlar olmadıkça biz gerçek Müslüman olamayız bunun idraki içinde olmalıyız. 2019’da ancak bu şekilde arzu ettiğimiz başarılara ulaşabiliriz. AK Parti’nin başarısı Türkiye’nin başarısı olacak” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının devamında “Teşkilatlar, belediyeler eğer bizim dava idraki ile hareket etmiyorsa bize zarar veriyorlar ve zarar veren kardeşlerimizi de uyarıyorum kusura bakmasınlar, biz uyarmadan kendileri bu uyarıyı yapsınlar ve adımı atsınlar. Yanlışa tahammülümüz yok, 2019 bir kırılma noktası. Artık deniyor ya, parlamenter demokrasi, parlamenter demokraside seçim kazanmak bizim için leblebi çekirdekti. Artık hedefi büyük koyduk” dedi. (Gökhan AKLAN)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir