featured
Galatasaray, bugün yaptığı antrenmanla yeni seson hazırlıkları sürdürdü.

SÜPER LİG’E HATAY DAMGASI

 

 

 

Hataylı Milli Futbolcu Selçuk İnan, Teknik Direktörlük kariyerine Süper Lig ekibi Kasımpaşa’da başladı.

İlhan Palut’un ardından Süper ligdeki ikinci Hataylı olan İnan’ın gelişi ile ligde dengeler Hatay lehine değişmeye başladı. Hatayspor’da Volkan Demirel ile çıkış yakalanırken Hatay son dönemde Süper ligde yakaladığı çıkış ile adından söz ettirmeye deva ediyor.

PALUT BAŞARDI, SIRA SELÇUK İNAN’DA

Futbolculuğu döneminde fırtınalar estiren, Trabzonspor’un ardından Galatasaray’da da kupalar kaldırmaya devam eden Selçuk İnan, futbola nokta koymasının ardından Galatasaray’da antrenörlük kariyerine başlamıştı. 2002 yılında Dardanelspor’da başlayan profesyonel futbol kariyerinde sırasında Manisaspor, Trabzonspor ve Galatasaray formaları giyen Hataylı Milli Futbolcu Selçuk İnan, 2020 yılında futbolculuk kariyerini noktalamıştı. Uzun yıllar formasını giydiği Galatasaray’da yardımcı antrenör görevini yürüten Selçuk İnan, teknik direktörlük kariyerindeki ilk adımını Kasımpaşa ile attı. Hataylı genç teknik adam, İlhan Palut’un ardından Süper Ligdeki ikinci Hataylı teknik direktör oldu. İlhan Palut’un önce Göztepe, ardından da Konyaspor’da ortaya koyduğu performans ile süper lige damga vurmasının ardından aynı beklenti Selçuk İnan için de oluştu. Kasımpaşa gibi teknik direktör değirmeni olan bir takımda tutunmanın kolay olmadığını bilmesine rağmen zorlu görevi kabul ederek ateşten gömleği giyen İnan, zor şartlarda başarılı olmak için mücadele edecek. İnan’ın da lige dahil olmasıyla Süper lig adeta Hatay ligi havasına büründü.

HEMŞERİLERİ İNAN’A GÜVENİYOR

Selçuk İnan’ın Kasımpaşa’nın başına geçmesine en çok hemşerileri olan Hataylılar sevindi. Hataylı vatandaşlar, Selçuk İnan’ın futbolculuğunu çok beğendiklerini belirterek, antrenörlükte de en az bu başarıyı sağlayacağına emin olduklarını kaydettiler.

Haber: Samim SELÇUK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir