featured

SEÇİM DÖNEMİ GELDİ ÇATTI SİYASİLER AYNI TAS AYNI HAMAM

Genel seçimlerin 14 Mayıs olarak açıklanmasının ardından siyasetçiler 5 yıllık suskunluklarını sona erdirerek piyasaya çıkmaya başladı.

5 yıldır kimsenin kapısını çalmayanlar, vatandaşın hiçbir derdine derman olamayanlar seçimin yaklaşmasını fırsat bilerek iş dünyası başta olmak üzere vatandaşın kapısını aşındırma çalışmalarına hız verdi. Ancak vatandaşlar kendilerini unutan siyasetçilerden bu konudan dolayı şikayetçi olduklarını dile getirmekten de geri kalmadılar.

SADECE SEÇİM ZAMANI DEĞİL HER ZAMAN HATIRLANMAK İSTİYORUZ

Milletvekili aday adayı sayısında 100’lü rakamların görülmesinin ardından Hatay’da kulisler hareketlenirken, vatandaşlar yalnızca seçim zamanı hatırlanmaktan rahatsız olduklarını kaydettiler. Seçim döneminde artan ziyaretçi trafiğinin 14 Mayıs’ta sona ereceğini, vekil seçilenlere bir daha ulaşılamayacağını belirten vatandaşlar, sorunlarının sadece dinlenerek geçiştirilmesini de istemiyor. Çoğu milletvekilinin yüzünü seçimden sonra göremediklerini kaydeden Hataylılar, “Bizleri yalnızca seçim dönemi hatırlayacak olan siyasetçiler kapımıza gelmesin. Onlara bizden oy yok” diyerek tavırlarını ortaya net şekilde koydular.

HATAY’DA SİYASET ANLAYIŞI DEĞİŞMELİ

Siyasette var olmak için bol para harcayanlar, konvoy oluşturanların harcadığı parayı nasıl geri alacağını da merak eden vatandaşlar, Hatay’da siyaset anlayışının kökten değişmesi gerektiğini belirttiler. Para harcayanın değil mecliste emek harcayanın, sadece konuşanın değil, vatandaşı dinleyip sorununa çözüm bulanın, çok gezenin değil, söyleyecek sözü olanın kendilerini temsil etmesini isteyen vatandaşlar, aday adayı olan isimlere de bu konuda uyarılarda bulundular.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir