featured

ÖZBALTA: HÜCUM OYNAYACAĞIZ

 

 

Atakaş Hatayspor Teknik Direktörü Serkan Özbalta, bu sezon hücum ağırlıklı bir oyun anlayışıyla sahada olacaklarını kaydetti.

Hatayspor’un resmi sosyal medya kanalına konuşan genç teknik adam, Hatayspor’un Süper Lig’deki ilk 2 yılında oldukça iyi işler başardığını ve bu takıma geldiği için mutlu olduğunu ifade etti. Hücum futbolunu benimsediğini ifade eden Özbalta, doğaçlama bir futbol anlayışına karşı olduğunu ve sahada her şeyi planlı bir şekilde yapacaklarını söyledi. Genç teknik adam, “İkinci kamp dönemine başladık. Oyuncularıma bu sistemi aşılamaya çalışıyorum. Oyuncularımız da yavaş yavaş bu sisteme adapte oluyor. Doğaçlama bir futbol oynamayacağız. Korner atışı, taç atışları dahil sahada yaptığımız her şeyi planlı yapacağız. Bir taç atışında bile oyuncularım nerede duracağını bilmeli. Ben hücum oyununu oynatan bir hoca olarak anılıyorum. Bundan da çok memnunum.” dedi.

TAKIMA 4-5 OYUNCU DAHA GELECEK

Transfer gündemini de değerlendiren Serkan Hoca, kur farkından dolayı ekonomik olarak tüm kulüplerin zorluk yaşadığını hatırlattı ve imkanlar ölçüsünde takviye çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Teknik direktör olarak diğer tüm hocalar gibi kaliteli oyuncularla çalışmak istediğini söyleyen Özbalta, “Yönetimden oyuncu talep ederken kulübün mali politikasını da gözetiyoruz. Onursal Başkanımız Lütfü Savaş’la da bu konuları konuşuyoruz. Tabi ki ekonomik olarak kulübümüzü zora sokmak istemiyoruz. Belirlediğimiz 4-5 tane isim var. Onların da katılımıyla iyi bir takım haline geleceğiz. Transfer konusunda ince eleyip sık dokuyoruz.” şeklinde konuştu.

ÖNCELİĞİMİZ GÖZE HOŞ GELEN FUTBOL OYNAMAK

Hatayspor’daki hedefiyle ilgili de açıklamalarda bulunan Serkan Hoca, takıma iyi bir futbol oynatmak istediğini söyledi. Özbalta, “En büyük hedefim Hatayspor’a iyi bir futbol oynatmak. Kendime ve teknik ekibime güveniyorum. İyi oynadığımız sürece başarı gelecektir. Aşırı iddialı konuşmak veya itidalli sözler kullanmak yerine doğru olduğuna inandığımız oyun sistemine sadık kalacağımızı ve bunun da başarıyı getireceğini düşünüyorum. Kalecimiz dahi gerektiğinde orta sahaya kadar çıkarak asist yapabilecek.” diye konuştu.

BEN BU SEZON TRİBÜNLERİN DOLACAĞINA İNANIYORUM

Hatayspor’un 53 yıllık bir özlemin ardından Süper Lig’e çıktığını hatırlatan Serkan Hoca, geçtiğimiz sezon tribünlerin çok dolmadığın ifade ederek yeni sezonda çok daha fazla seyirci önünde oynamak istediklerini dile getirdi. Serkan Hoca, “Taraftarların desteği çok önemli. Bir kardeşleri olarak söylüyorum. O tribünleri doldurmalarını istiyorum. Seyircinin takıma desteği geçen sene azdı. Bu sene daha fazla dolacağına inanıyorum. Pozitif bir anlayışla tribünleri doldurarak sezon sonuna kadar hata yapsak bile destek alarak, kazansak da kaybetsek de sevinmeyi ve üzülmeyi bilerek, beraber kenetlenerek bir aile olmamız gerekiyor. Hatay 53 sene sonra Süper Lig’e çıktı. Kalben ifade ediyorum. Belki stadın şehir dışında olması seyirci sayısını etkiledi ama seven insan için, kulübüne saygı duyan insan için mesafelerin hiçbir önemi yoktur. Ben bu sene stadın dolacağına inanıyorum. Hep beraber güzel başarılara imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Haber: Samim SELÇUK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir