featured

MiLYARLIK FiYASKO!

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin milyarlarca TL’ye mal ettiği, bütçede koca bir delik açılmasına sebep olan ve borç üstüne borç ekleyen EXPO fiyaskosu HBB memurlarının dahi katılmadığı bir törenle sona erdi.
Defalarca dediğimiz gibi 3 ayda sona erdirilen EXPO’da hiçbir başarı elde edemeyen, Hatay’ı hiç kimseye tanıtamayan, dünya genelinden ve Türkiye genelinden geleceği söylenen milyonlarca turistin değil ziyaret etmek haberinin dahi olmadığı Doç. Lütfü’nün oyuncağı EXPO katkıları geçenlere (!) verilen ödüllerin düzenlendiği törenle sona erdi.
Yapımına milyarlar harcanan, her gün milyonlarca TL’ye anlaşılan sanatçıların gelip ücretsiz girişle konser verdiği, kısacası Hatay’a 5 kuruş faydası olmayan EXPO, birkaç düşük reytingli program ile sona erdi.
HANİ DÜNYANIN LEZZETLERİ HATAY’A AKIN AKIN GELECEKTİ?
EXPO sürecinde defalarca erteleme yaşandı. Açılışı 1 yıldan daha uzun süre ertelenmesine rağmen hala yapımı tam olarak bitmeyen ve eksik açılan EXPO’ya dünyanın çok sayıda kentinden şehirlerin katılacağı söylenmişti. Ancak bırakın dünyaca ünlü kentleri Hatay’ın lezzetleri dahi doğru dürüst tanıtılmadı.
HANİ 2 MİLYON TURİST?
EXPO, 2 milyon turist hedefi ile açılmıştı. Ancak, 3 aylık süreçte Hatay’da turist akışı gözlenmedi. EXPO’ya yabancı turist değil Hataylılar dahi uğramazken, yapılan sayımın neye ve kime göre yapıldığı da gizemini koruyor.
BAŞARISIZLIĞIN FATURASI KİME KESİLECEK?
EXPO tam anlamıyla fiyasko ile başlayıp fiyasko ile tamamlandı. HBB’nin kendi memur ve çalışanlarının dahi katılmadığı sönük geçen programların belli kişi ve kişiler haricinde kimseye fayda sağlamadı. Hataylılar, başarısız geçen programın faturasının kime ksileceğini merak ediyor.
(Samim Selçuk)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir