featured

LÜTFÜ EKMEĞİMİZLE OYNUYOR..!

Hatay Büyükşehir Belediyesine bağlı Ulaşım Daire başkanlığı tarafından ortaya atılan proje kapsamında Harbiye Dolmuşçuları ve Gümüşgöze Dolmuş çalıştıranları mağdur olduklarını, Hatay Buyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bizim ekmeğimizden oynuyor dediler.
Hatay’ın Defne İlçesine bağlı Yeşilpınar ve Harbiye Kooperatiflerine başta olmak üzere Gümüşgöze kooperatif üyelerinin bir çoğu bu projeye karşı çıktıklarını ifade ederek, bizler yıllardır bu sektörde evimizin nafakasını götürüyoruz diyerek bu projenin bir an önce iptal edilmesi gerektiğini ifade ettiler.
Şoför esnafı daha önce Mart ayına kadar verilen sürenin Ağustos ayına kadar uzatıldığını ifade ederek, bu konuda süre uzatımının yerine tamamen kaldırılmasını isteyerek, haklarını sonuna kadar arayacaklarını da ifade ettiler.
Özellikle Harbiye Kooperatifi Başkanı Ali Oduncu’nun esnafı korumak yerine Hatay Büyükşehir belediyesinden yana tavır alması da bizleri rahatsız etmiştir.
Bizlere şoför esnafı olarak sahip çıkılması yerine yok olmamız için elinden geneli yapan Ali Oduncu’nun bir an önce esnaf arasında adaleti sağlaması gerektiğini ifade ettiler.
Konuyla ilgili olarak ta Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın Defne şoför esnafının ekmeği ile oynadığını, bu projede büyük rantların döndüğünü söyleyerek bizlere attırılan bu imzalar sonunda birçok esnaf işsiz kalacak ve evinde oturacaktır dediler.
Kendi aralarında bu projeye destek vermediklerini belirten imzalar atan Defne Şoför esnafı bu konunun gerekirse yargıya daha da ileri gidilirse Önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yetmiyorsa Başbakan’a gideceklerini de ifade ettiler.
Şoför esnafı bu konunun ileriki bir tarihe kadar ertelenmesi bizler için çözüm değil diyerek Harbiye Kooperatif başkanı Ali Oduncu yargının verdiği karara da saygı göstermeyerek bazı plakaların yargıtay kararı olmasına rağmen sıraya yazmamasında anlam veremediklerini ifade ettiler.
Mastır plan adı altında birçok kişinin mağdur olacağı bu çalışmanın gerçekleşmediği takdirde, Hatay Büyükşehir Belediyesi Defne dolmuşçularını tehdit ederek, Antakya defne arasında daha ucuz ve sıkı denetim yapmakla suçladığını da sözlerine eklediler.
Esnaf geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek bu sorunun çözümü için yetkililere başvurduklarını da ifade ettiler.
Bizde Hatay Expres gazetesi olarak görevimiz gereği konun takipçisi olacağımızı ve esnafın mağduriyetin bir an önce giderilmesi için gerekeni yapacağız.
(Tuncay Damlar)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir