featured

LÜTFÜ, BAS BAS PARALARI EXPO’YA

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’a tüm yatırımları kazandırmasının akabinde Hatay’ın en kaliteli yollarını, su bırakmayan altyapısını, üstyapı zenginliklerini ve tertemiz mis kokan Asi Nehri’ni tanıtmak amacıyla Hatay’a EXPO’yu kazandırdı.
Hatay’a ek gelir elde etmek amacıyla da haftada en az 3 konser düzenleyerek EXPO’nun dünyada tanıtımını yapmaya devam ediyor. Hatay halkına büyük fayda sağlayan EXPO ile Hataylılar çok daha mutlu ve gelecekten de umutlular. Hatay’ın altyapıya, suya değil EXPO’ya ihtiyacı olduğunu bilen ve bütçenin tamamını sanata harcayan Lütfü Savaş’ı yuhalayan bazı vatandaşlar ise hala durumun farkında değil. Oysa ki Lütfü Savaş’ı bugün yuhalayanlar, dün sandıkta açık oy verenlerdi. Defne’nin altyapıya, suya, yola, tesislere değil eğlenmeye, sanata ihtiyacı olduğunu bilen Lütfü Savaş, Defne’ye yapılacak yatırımlardan da keserek bütçeyi Aleyna Tilki’ye, Burcu Güneş’e ve daha nice sanatçıya harcadı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay’a tüm yatırımları kazandırmasının akabinde Hatay’ın en kaliteli yollarını, su bırakmayan altyapısını, üstyapı zenginliklerini ve tertemiz mis kokan Asi Nehri’ni tanıtmak amacıyla Hatay’a EXPO’yu kazandırdı.Hatay’a ek gelir elde etmek amacıyla da haftada en az 3 konser düzenleyerek EXPO’nun dünyada tanıtımını yapmaya devam ediyor. Hatay halkına büyük fayda sağlayan EXPO ile Hataylılar çok daha mutlu ve gelecekten de umutlular. Hatay’ın altyapıya, suya değil EXPO’ya ihtiyacı olduğunu bilen ve bütçenin tamamını sanata harcayan Lütfü Savaş’ı yuhalayan bazı vatandaşlar ise hala durumun farkında değil. Oysa ki Lütfü Savaş’ı bugün yuhalayanlar, dün sandıkta açık oy verenlerdi. Defne’nin altyapıya, suya, yola, tesislere değil eğlenmeye, sanata ihtiyacı olduğunu bilen Lütfü Savaş, Defne’ye yapılacak yatırımlardan da keserek bütçeyi Aleyna Tilki’ye, Burcu Güneş’e ve daha nice sanatçıya harcadı.
HATAY HALKI SUYU DEĞİL JENNİFER LOPEZ’İ İSTİYOR
Geçtiğimiz haftasonu Samandağ ve Defne’de, dün ise Reyhanlı’da vatandaşların su isyanını duymazdan gelen, çukurlu yolları görmeyen, isyanları dinlemeyen Lütfü Savaş, Hatay halkını sanat ile doyurmaya devam ediyor. Hataylı vatandaşlar da Aleyna Tilki ve diğer sanatçılar için teşekkür ettikleri Lütfü Savaş’tan Jennifer Lopez’i getirerek Hatay’ı şaha kaldırmasını istiyor. Hatay’ın tanıtımının en iyi dünyaca ünlü sanatçılara milyon dolar vererek yapılacağını belirten vatandaşlar, bu tanıtımı yapmanın en iyi yolunun da Jennifer Lopez’den geçtiğini ifadelerine eklediler.
SİBEL CAN, BANU ALKAN, HÜLYA AVŞAR DA SIRA BEKLİYOR
Hatay’a yol, temizlik, altyapı gibi hizmetlerin gerekmediğini bilen Lütfü Savaş’ın konser maratonu da hızla devam ediyor. Yakın zamanda Hatay’a gelmek için ise Sibel Can, Banu Alkan, Hülya Avşar gibi ünlü sanatçılar da sıra bekliyor.
HATAY’IN REZİLLİKLERİNİ Mİ TANITACAKSIN LÜTFÜ SAVAŞ
EXPO’nun amacının kentin sahip olduğu güzellikleri tanıtmak olduğu belirtiliyor. Ancak EXPO’nun Hatay’da düzenlenmesine kimse ilk baştan beri anlam veremedi. Hatay’da binlerce yıldan bu yana gelen antik zenginlikler dışında son 15 yılda hiçbir güzellik meydana gelmedi. Lütfü Savaş 13,5 senede hizmet yapmadığı gibi bütçede de kocaman delikler açtı. Kendisinden sonra gelecek olanlara büyük bir borç miras bırakan Lütfü Savaş ise Asi Nehri’nin kokusunu gidermeyi değil, bu bütçe ile EXPO yaparak kokuyu Hataylılara koklatmayı seçti. Hatay halkının geç uyandığı Lütfü Savaş rüyası yavaş yavaş sona ererken, en çok oy aldığı bölgelerden başlayan isyan furyasının bir sonraki durağının neresi olacağı merakla bekleniyor.
(Samim Selçuk)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir