featured

KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIMEVİ’NDE YERLİ MALI HAFTASI KUTLANDI

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir’in öncülüğünde kurulan Samandağ Belediyesi Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde 12 – 18 Aralık tarihleri arasında kutlanan Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftası (Yerli Malı Haftası) kapsamında bir etkinlik düzenlendi.
Etkinliğe, Samandağ Belediye Başkanvekili Meltem Ahras Nural ve Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız katılarak minikler ile zaman geçirdiler. Minikler velileri tarafından hazırlanan yiyecek ve içecekleri arkadaşları ile paylaştılar.
Etkinlikle ilgili açıklama yapan Samandağ Belediye Başkan Vekili Meltem Ahras Nural yaptığı açıklamada; “ Yerli Malı Haftası kapsamında düzenlenen etkinliğe katılarak miniklerimizi ziyaret ettik. Tutumluluk küçük yaşlarda çocuklarımıza aşılanmalıdır. Burada minik yavrularımıza yerli malı kullanımı ve tutumlu olmanın yanı sıra paylaşmayı ve paylaşmanın öneminin anlattık. Gelecek nesillere aydınlık bir gelecek bırakmak ve toplumsal tutum bilincini oluşturmak için yerli malının kullanımının önemini anlattık. Çocuklarımız bizlerin geleceğidir ve çocuklarımıza bu bilinci en iyi şekilde aşılamalıyız.“ ifadelerine yer verdi.
(Hasan Yetmez)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir