Kimyeci Noel Bayramını Kutladı

Antakya Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, Hristiyan vatandaşların Noel Bayramı’nı yayınladığı bir mesajla kutladı.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci mesajında; “Hristiyan vatandaşlarımızın idrak edecekleri Noel Bayramını en kalbi ve içten duygularımla kutluyorum. Noel Bayramı’nın ihtiva ettiği fedakârlık, dayanışma ve merhamet iklimi, hiç şüphesiz insanlık mirasına mal olmuş müşterek değerleri yansıtmaktadır. Bu değerler, tarih boyunca farklı köken, inanç ve kimlikten insanlara ev sahipliği yapan ilimiz coğrafyasına da fevkalade çeşitlilik ve zenginlik katmıştır.Antakya’mız ve Hatay’ımız farklı dinlere, mezheplere ve etnik unsurlara asırlardır ev sahipliği yapmış, insanların barış ve hoşgörü duyguları ile kardeşçe bir arada yaşadığı dünyaya örnek bir şehir konumundadır. Bu kıymetli mirası karşılıklı saygı, sevgi ve hoşgörü ruhuyla geleceğe taşımak hepimizin görevi ve sorumluluğudur.

Bu düşüncelerle, Hıristiyanlığın farklı mezhep ve geleneklerine müntesip vatandaşlarımızın ve tüm Hristiyan Âlemi’nin Noel Bayramı’nı tebrik ediyor; mutluluk, başarı ve esenlikler diliyorum.” dedi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir