featured

İSKENDERUNLU AKADEMİSYENİN ADI YAŞATILACAK

Kahramanmaraş merkezli depremde İskenderun’da hayatını kaybeden Rahmetli Akademisyen Niğde Ömer Halisdemir üniversitesi Öğr. Gör. Ali Ölmez’in adı Yüksekokul içinde yapılan kütüphanede yaşatılacak.

Merhum akademisyen Öğr. Gör. Ali Ölmez adına Kızılay Niğde Şubesi ve Dinç ailesinin destekleriyle kurulan Niğde Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu içinde yer alan kütüphanenin açılışı, Merhum akademisyenin ailesi, Vali Mustafa Koç, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Belediye Başkan Yardımcısı Melih Ayhan, il protokol üyeleri ve üniversite personelinin katılımıyla gerçekleştirildi. Programda bir konuşma yapan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, “Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden Rahmetli Akademisyen Öğr. Gör. Ali Ölmez’in adını verdiğimiz kütüphane açılışı dolayısıyla hocamızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Bu fani hayatta güzel işler yapmalıyız ki göç ettikten sonra da güzel anılalım ve hatırlanalım. Rahmetli hocamız Ali Ölmez tam da bunu yapmıştır. Bugün açılışını yapacağımız Öğr. Gör. Ali Ölmez Kütüphanesi ile de merhum çalışma arkadaşımızın adı okulumuzda her zaman yaşatılacak ve iyi hatırlanacaktır. Kütüphanemizin öğrencilerimize fayda sağlamasını ve güzelliklere vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

PROGRAM SONUNDA HELVA DAĞITILDI

Törende ayrıca Kızılay Niğde Şube Başkanı Kemal Gençoğlu’na ve kütüphane kitap bağışında bulunan Dinç ailesine teşekkürlerini iletti. Program Merhum İskenderunlu akademisyen Ali Ölmez, yakın zamanda kaybedilen akademisyen Merhum Öğr. Gör. Mehmet Yılmaz Uzun ve Merhum Psikiyatri Uzm. Dr. Köksal Dinç için Kur’an-ı Kerim tilaveti yapılması ve helva dağıtılması ile son buldu.

Haber Merkezi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir