featured

HATAYSPOR’UN RAKİBİ ‘ALTAY’ SAHİPSİZ KALDI

 

 

 

Hatayspor’un bu hafta ağırlayacağı Türk futbolunun 108 yıllık kulübü Altay sahipsiz kaldı.

Olağanüstü genel kurula tek aday olarak katılması beklenen İbrahim Akman da bu kararından vazgeçti. Altay’ın olağanüstü genel kurulu öncesi başkan adayı çıkmadı. Türk futbolunun 108 yıllık kulübü Altay’da olağanüstü genel kurula tek aday olarak girmesi beklenen İbrahim Akman’ın kararından vazgeçtiği belirtildi. Özgür Ekmekçioğlu’nun 6 yıldır süren başkanlık görevinden istifa etmesinin ardından alınan olağanüstü genel kurulda İbrahim Akman aday olacağını açıklamıştı.

AKŞAM SAATLERİNDE FİKRİNDEN VAZGEÇTİ

Altay Yüksek Divan Kurulu Üyesi Murat Bora Dülger, dün siyah beyazlı camianın önde gelen isimlerinden İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener’in ev sahipliğinde Özgür Ekmekçioğlu ve İbrahim Akman’ı, Prof. Dr. Ahmet Çoker’in de katılımıyla bir araya getirdiklerini belirterek şöyle konuştu: “Benim de yer aldığım bu toplantıda Özgür Ekmekçioğlu, Sayın Özgener’in de isteğini geri çevirmeyerek 92 milyon TL’yi bulan alacağının 30 milyon TL’sini İbrahim Akman’ın aday olması durumunda bağışlayacağını ve kalan bölümüne ise temlik koymayacağını açıkladı. Akman, çok pozitif geçen bu toplantıdan ekibiyle birlikte durum değerlendirmesi yapacağını söyleyerek ayrıldı. Akşam saatlerinde ise aday olma fikrinden vazgeçtiğini Yüksek Divan Kurulu’muza iletti.”

Süper Lig’de deplasmanda oynayacağı Atakaş Hatayspor maçında küme düşme ihtimali bulunan Altay’da görevi sona erecek yönetim oyuncu satışı yapmama kararı aldı.

FUTBOLCU SATIŞI YAPILMAYACAK

Siyah-beyazlı yönetim kaleci Mateusz Lis ve sol bek Kazımcan Karataş’a gelen transfer tekliflerini beklemeye aldı. Lis için başta Trabzonspor ve Beşiktaş olmak üzere Adana Demirspor ve Vavacars Fatih Karagümrük devreye girerken, genç Kazımcan Karataş için de Fransız Lille ve Adana Demirspor teklifle geldi. İzmir temsilcisi yaklaşık 4.5 milyon Euro’yu bulan teklifleri kulübün genel kurul sürecinde olması nedeniyle askıya aldı. Başkanlık görevini geçici olarak devralan Levent Doğanoğlu’nun, “Görevi bırakmaya hazırlanan bir yönetim kurulu olarak oyuncu satmak etik değil. Kararı ve rakamları yeni yönetim kurulu belirlemelidir. Bu nedenle kongre sonrası görüşmeler devam etsin” dediği öğrenildi. Altay’da göreve gelecek yeni yönetimin bu iki transferden kasasına yaklaşık 75 milyon TL koyması bekleniyor. Kulüpten alınan bilgiye göre İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden gelecek 9 milyon TL reklam payı ve forma ile sponsorluk ücretiyle ağır borç yükü olup 1’inci Lig’e yaklaşan kulübün yeni sezon öncesi tahmini gelirinin 100 milyon TL’ye ulaşacağı belirtildi.

MAÇ YARIN AKŞAM 20.30’DA OYNANACAK

Hatayspor’un Altay’ı ağırlayacağı karşılaşma yarın akşam saat 20.30’da Yeni Hatay Stadyumu’nda oynanacak. Karşılaşma Bein Sports’tan naklen yayınlanacak.

Haber: Samim SELÇUK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir