featured

HATAY’IN PARASI EXPO’YA GiTTi

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, HBB bütçesinin hizmete değil EXPO’ya harcandığını söyledi.
Yayman açıklamasında, Hatay BŞB’nin paraları Çarçur ettiğini ve halkın paralarını Expo’da betona gömüldüğünü belirtti. Hatay’ın önceliğinin yol, su, altyapı olduğunu ancak kışın gelmesiyle beraber şehrin köstebek yuvasına döndüğünü ve araçların yol bulamadığını ve çok ciddi bir trafik çilesi yaşandığını belirtti.
Hatay’ın önceliği Expo değildir. Temel belediyecilik hizmetlerini yapmayan Hatay BŞB’nin konserlerle algı operasyonu yaptığını ve başarısızlığını gizlemeye çalıştığını söyledi.
“6’LI MASADAKİ ADAYLIK BORSASI YÜKSELEREK DEVAM EDİYOR”
Yayman, Meclis’te düzenlediği basın toplantısına 24 Kasım öğretmenler günü kutlamasıyla başladı. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyen kültürün içinden geliyoruz. Öğretmenlik kutsal bir görevdir. Ben de bir Öğretmenim. Öğretmenlerimizin sorunlarını biliyoruz. Adım adım hepsini çözüyoruz. Öğretmenin sorunu benim sorunumdur” dedi. Yayman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye Cumhurbaşkanı Beşar Esed ile görüşülebileceğini ifade ettiğini hatırlatarak, Suriye ile ilişkilerin geliştirilmesi ve ilişkilerde yeni bir sayfa açılmasının, milletin talebi olduğunu söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir