featured

HATAY’I BALKANLAR’DA TEMSİL EDECEKLER

Türkiye Badminton Federasyonu’nun merhum veteran sporcusu İrfan Çalışır adına düzenlenen Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonasına Hatay damgasını vurdu.

26-29 Ocak 2023 tarihlerinde Türkiye Badminton Federasyonu’nun merhum veteran sporcusu İrfan Çalışır adına düzenlenen Mersin’de yapılan şampiyona 4 gün sürdü. 175 veteran sporcu 30+, 40+, 50+, 60+, 65+, 70+ yaş kategorilerinde yarıştı. Badminton Şampiyonasında Arsuz Uluçınar M.T.A.Lisesi öğretmeni Bengi Nil Keskiner Masterler 45+ Karışık çiftler kategorisinde Türkiye Şampiyonu oldu. Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonasında Hatay’ı temsilen katılan Masterler45÷ Tek bayanlar kategorisinde ise Türkiye Şampiyonu Payas Gençlik Spor Müdürlüğünde antrenör Fatma Bahar Karaca oldu.

ÖZMEKİK: SPOR BİR YAŞAM BİÇİMİDİR

Ayrıca Masterler 35+ Çift Kadınlar kategorisinde Bengi Nil Keskiner ve Fatma Bahar Karaca Türkiye 2.liğini ve 40+ Çift Erkekler kategorisinde İskenderun Kız Meslek Lisesi öğretmeni Mahmut Emin Türkiye 3.lüğü, Masterler 35+ Çift ve Tek Kadınlar kategorilerinde Sevilay Süner Türkiye 3.lüğü, Masterler 55+ Karışık Çiftler Kategorisinde Yıldız Yaprak ve İsmail Durmuş Türkiye 3.lüğü,  Masterler 55÷ Çift Erkekler kategorisinde İsmail Durmuş ve Adil Canımoğlu Türkiye 3.lüğünü elde ederek Veteranlar Balkan ve Avrupa şampiyonalarında ülkemizi temsil etmeye hak kazandılar. Türkiye Badminton Federasyonu Başkanı Murat Özmekik: ‘Veteranlar Türkiye Badminton Şampiyonamıza katılan ve derece alan tüm sporcularımızı tebrik ediyorum. Sporun bir yaşam biçimi olduğunu Badminton branşında gösterdik. Spor kültürünü Badminton ile de yaygınlaştırmaya çalışıyoruz” Dedi.

Derece elden eden sporculara ödüllerini; Badminton Federasyonu As Başkanları Nuri Demirci ve Akif Sıtkı Esen, Tesis Müdürü Berna Kulaç, Tesis Amiri Yalçın Dede ve merhum veteran sporcu İrfan Çalışır’ın eşi Gülören Çalışır ve oğlu Ata Çalışır takdim etti.

Haber Merkezi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir