featured

HATAY’DA ÖĞRENCİLERE YÖNELİK ÜCRETSİZ YEMEK PROJESİ BAŞLIYOR

Hatay’da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından eğitimde fırsat eşitliğini ve öğrencilerin eğitime erişimini artırmak için okul öncesi eğitim kurumlarında ücretsiz yemek projesi başlıyor.

Milli Eğitim Bakanlığının uygulamaya koyduğu ücretsiz yemek desteğinden 2022-2023 eğitim öğretim yılının ikinci döneminden itibaren kademeli olarak 5 milyon öğrencinin faydalanması hedefleniyor.

BÜYÜK: BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Hatay İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, projeyle ilgili açıklamasında, “Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatları doğrultusunda ikinci dönemin başlangıç günü 6 Şubat 2023 tarihinde, öncelikli olarak okul öncesi eğitime devam eden tüm çocuklar olmak üzere kademeli olarak 5 milyon öğrenciye bir öğün ücretsiz beslenme verilmeye başlanacaktır. Bu kapsamda ilimiz Hatay’da da gerekli planlama çalışmaları yapıldı. İlimizde 6 Şubat 2023 günü okul öncesi eğitimde tüm çocuklara beslenme verilmesi konusunda hazırlıklar tamamlandı. Ücretsiz beslenme programı sorunsuz bir şekilde uygulanacak. Bu vesileyle bu önemli hizmetin kapsamını genişleterek daha fazla öğrencimize ulaşmasını sağlayan Sayın Bakanımız Mahmut Özer’e, ilimizde çalışmalarımıza destek olan Sayın Valimiz Rahmi Doğan’a şükranlarımı sunuyor; başta çalışma arkadaşlarımız ve kurumlarımız olmak üzere emek veren herkese teşekkür ediyorum. Birlikte başaracağız!” dedi.

Haber: Samim SELÇUK

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir