featured

Hatay’da 221 spor kulübüne nakdi yardım

Gençlik ve Spor Bakanlığı, spor kulüplerine destek olmak amacıyla, yurt genelinde olduğu gibi bugün eş zamanlı olarak Hatay’da da nakdi yardım töreni düzenledi.

Gençlik ve Spor il Müdürü Mehmet Cengiz Topel Köseoğlu’nun verdiği bilgilere göre Bugün saat 15.00’de Hatay Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Antakya Alahan Mahallesi’nde spor kulüplerine nakdi yardım töreni düzenlendiği bildirildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 2023 mali yılı bütçesinden spor kulüplerine yardım amacıyla ayrılan ödenekten, spor tesisi yapımı, bakım ve onarımları, spor malzeme ihtiyaçları ve amatör spor faaliyet giderlerinin karşılanması şartı ile nakdi yardım yapılacak. Nakdi Yardım töreni Türkiye genelinde eş zamanlı olarak düzenleniyor. Törene spor kulüpleri temsilcileri, sporcular amatör spor kulüpleri federasyonu yetkilileri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katılıyor. 221 spor kulübüne 4 milyon 755 bin TL. Nakdi yardımda bulunulacağı kaydedildi.

İÇEN: YARDIMLAR KULÜP HESAPLARINA YATACAK

Düzenlenen törende konuşan Hatay Vali Yardımcısı Gökay İçen, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü tesislerinde düzenlenen törende, kentin de etkilendiği Kahramanmaraş merkezli depremleri hep birlikte aşacaklarını belirterek “Herkesin ailesi ve akrabaları bu depremden etkilendi. Birlik ve beraberlik içerisinde Hatay’ı ayağa kalkacağız. Çok şükür çok hızlı hareket ediyoruz. İnşallah 1-1,5 yılda çok şeyin değiştiğini hep birlikte göreceğiz. Planlar, programlar hepsi onlara göre yapılıyor. Kimse endişe etmesin. Depremzedelerimize, dışarıdan gelen görevli arkadaşlarımıza hizmet veriyoruz. Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti Devletimize ve bağlı bakanlığımıza şükranlarımı sunuyorum. 221 kulübümüze yapmış olduğu desteklerden ötürü de tüm paydaşlara ayrı ayrı teşekkür ediyorum. İnşallah Hatay’ı en kısa sürede ayağa kaldırırız. O sahalarda hep birlikte futbol oynarız, koşarız, yürüyüş yaparız. Bakanlığımızın 4 milyon 755 bin liralık desteğini 221 amatör spor kulübünün hesabına yatırılması işlemi sürüyor” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir