ERGİN FETULLAHÇI TERÖR ÖRGÜTÜ KARŞISINDA YER ALDI

Geçtiğimiz günlerde Karar Gazetesi köşe yazarı Elif Çakır’ın Adalet eski Müsteşarı Birol Erdem’in Ankara Cumhuriyet baş savcılığında Tanık olarak dinlendiği ifade tutanaklarına yer vermişti, Bizde Hatay Expres gazetesi olarak bu köşe yazılarını kendimize ışık tutarak bazı konuların gün yüzüne çıkmasını sağlamaya ve kamuoyunu bilgilendirmeye çalıştık.

Şimdi Hatay Expres Gazetesi olarak 2014 Mart ayında yapılan Mahalli idareler seçimlerine yönümüzü çevirmek istiyoruz.

Yani “2014 Mahalli idareler seçim çalışmalarında neler oldu siz okuyucularımızla paylaşmak işitiyoruz.

Mahalli idareler seçimleri öncesinde Fetullahçı Terör Örgütü 17-25 Aralık kalkışmasını yapmak istedi.

Ancak tutmadı, daha sonra Ak Parti’nin adayı Sadullah Ergin ile dönemin Başbakanı Tayyip Erdoğan’ın ta pelerin yayınlayarak kamuoyunda küçük düşürmeye çalıştılar.

Bu da yetmiyormuş gibi Ak Parti Hatay Büyük Şehir Belediye Başkan adayı Sadullah Ergin ile Dönemin Valisi ve Altınözü Kaymakam’ına kumpas girişimi oldu.

Tüm bu gelişmelerin ışığında yaşanan seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisinin Adayı Lütfü Savaş Seçimleri az bir oyla seçimleri kazanmıştı.

*Samandağ’da Ölülere Oy kullandırıldı.

2014 Seçimlerinde Hatay’ın Samandağ’ı başta olmak üzere bir çok ilçelerde ölülere oy kullandırıldığı ortaya çıkmıştı. Özellikle Samandağ İlçe Seçim kurulu başkanı tüm itirazlara rağmen seçimleri iptal etmedi.

Daha sonra İl Seçim kuruluna müracaat edilmesine rağmen burada bulunan seçim kurulu başkanı da seçimleri iptal etmemişti.

Seçimleri CHP adayı Lütfü Savaş’ın lehine sonuçlandırmıştı.

*Savaş Nereden Geldi

Cumhuriyet Halk Partisi 2014 Mahalli İdareler seçimlerinde Lütfü Savaş ile seçimlere gitti, her ortamda Alperen olduğunu söyleyen hatta buda yetmiyormuş gibi oğlunun adının da Alperen olduğunu vurgulayan Lütfü Savaş MHP’de siyaset yaptığı esnada, 2009 Mahalli İdareler Seçimlerinde Ak Parti’den Antakya Belediye Başkanı seçildi.

Ak Parti’de Antakya Belediye Başkanı olan Lütfü Savaş seçildikten kısa bir süre sonra Ak Parti İl Başkanlığı ile ilçe teşkilatlarıyla ters düşerek kendi çalışmalarını tek başına yapmaya başladı.

Yani Antakya’ya hizmet etmek yerine İlçe ilçe, köy köy , Mahalle mahalle gezerek Büyük şehir çalışmalarını başladı, bu çalışmalar esnasında Ak parti teşkilatlarıyla beraber hareket etmiyordu.

Lütfü Savaş CHP’nin temellerini yıllar öncesinden atmıştı.

*Lütfü Savaş Nasıl Aday Oldu.

Ak Partiden Hatay Büyük şehir belediye başkanlığına aday olmayacağını anlayan Lütfü Savaş CHP ile görüşmeye başladı.

Hatay O dönemde CHP Parti meclisinde adaylığı uygun bulunmayan Lütfü Savaş Parti meclisine ara verildi ve CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu konu ile ilgili sorumluluğu üzerine alarak Lütfü Savaş’ı Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterdi.

Seçimleri nasıl kazandığını yukarıda dile getirmişti. Lütfü Savaş seçimleri az bir farkla kazandı.

*Ergin’in Getirdiği Bürokratlar Görevde

Dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin göreve geldiği günden itibaren Fetullahçı Terör örgütü ile karşı karşıya gelmiş ve Adalet bakanlığı döneminde bu yapı ile mücadele etmeye başlamıştı.

Ergin, Göreve geldiği ilk dönemde bu yapıyla mücadelesinde personel değişikliği iile başladı, yani üst düzey bürokratları görevden aldı.

Yerine Devletini, milletini seven bürokratlarla çalışmaya başladı, Hata bu bürokratlar Sadullah Ergin görevden ayrıldıktan sonra da görevlerine devam etti, şuan aynı isimler Adalet bakanlığının kilit noktalarında görevlerini sürdürüyor.

Ergin, birinci dönem Adalet bakanlığını tamamladıktan sonra ikinci dönemde Fetullah Gülen Cemaati Ergin’in yeniden Adalet Bakanı olmaması için elinden geleni yapmış ancak Recep Tayyip Erdoğan ısrarla Ergin’le çalışma kararı aldı.

Görevde olduğu süre içerisinde hep bu yapıyla mücadele eden Ergin, 2014 mahalli idareler seçimlerinde seçim kayıp ettirmek için ellerinden geleni yaptılar ve CHP Adayı Lütfü Savaş’ I kazandırdılar.

*Savaş’ın Bazı Bürokratları Tutuklandı

Bir yandı Adalet bakanlığı döneminde Fetullahçı  terör örgütü ile mücadele eden Sadullah Ergin’in getirdiği bürokratlar görevine devam ederken ,

Diğer yandın 15 Temmuz 2016 tarihinde Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan olmak üzere Türkiye Cumhuriyet’inin yok olması için kalkışma gerçekleştiren Fetullahçı terör örgütü milletin karşısında yok oldular.

Ancak, bu süre içerisinde Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın danışmanlarından biri kalkışma geçesinden hemen sonra yurt dışına kaçtı, Yine Lütfü Savaş’ın önce Basın yayın halkla ilişkiler müdürlüğüne getirdiği daha sonra ise Hatsu yönetim kuruluna aldığı kişi ise aynı yapıdan dolayı tutuklandı, bunun yanı sıra geçtiğimiz günlerde yine Lütfü Savaş’ın bürokratlarında daire başkanı ve müdürlerinden aynı yapı yüzünden tutuklandığını tüm kamuoyu biliyor.

Bir yanda Adalet bakanlığı döneminde bu yapıyla mücadele eden Adalet Eski Bakanı Sadullah Ergin ile birde Yandı 15 Temmuz kalkışması sonrasında bürokratları olan Hatay büyük Şehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir