DİYANET’E DİL UZATMAYIN HADDİNİZİ BİLİN

Memur-Sen ve Diyanet-Sen Hatay Şube Başkanı Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte yaptığı açıklamasında; Bu mübarek aylarda televizyon programlarına çıkıp halkı bilgilendirmeye çalışan ilim adamlarının İslami hassasiyetleri hatırlatmaya çalışması Diyanet camiası olarak bizleri memnun etmektedir. İlim paylaştıkça çoğalır diyen bir ümmetiz.
Diyanet İşleri Başkanlığı olarak Çocuk Dostu camiler projesini hayata geçiren Prof. Dr. Mehmet Görmezi eleştiren Türkiye Gazetesi Yazarı Osman Ünlü, TGRT Haber’de skandal açıklamalar yapmıştır.
Camilerde çocukların oyun oynamasının caiz olmadığını savunan Osman Ünlü ibadethanelerimizi ‘kerhaneye’benzetmiştir.
Cami ile kerhaneyi aynı cümle içerisinde kullanan Osman Ünlü ‘nün ilmi manada köhnemiş, İslam mabetlerini aşağılamaya çalışan, rencide etmeye çalışan fikri yapısının, ilim adamlığı vasfına yakışmadığı ortadadır.
Bu güne kadar, camiye gelenleri itmek, rencide etmek, camiden soğutulan gençlerin müsebbibi olmak, bu tarz düşünce içerisinde olanlar yüzündendir. Oysaki MEVLANA ne olursan ol! Kim olursan ol Gel demektedir.
Görüyoruz ki Çocukları camide istemeyen kaldırım vaazcıları, İslam’ı anlatmaya soyunmuş!!!
Oysaki sırtında Hasan ile Hüseyin, secdeye giden, kalbi çocuk, yüzü çocuk peygamberin ümmeti olduğumuzu unutmuş!
İslam’ın, imanın kalpte olduğunu unutarak yıllarca dış görünüşlerinden dolayı gençlerimizi öteleyen, camilerimizde hor gören bu insanlar yüzünden, nice gençler heba olmuş.
Anlaşılan o ki, sıra çocuklara gelmiş.Ama orada bir durun!
Sizin köhnemiş beyinlerinizde, çocuk sevgisi nasıl yorumlanıyor bilemeyiz ama bizim bütün camilerimizde çocuklarımız, gençlerimiz dokunulmazdır!
Çocuklarımızın hafızalarında kötü bir iz bırakacak şekilde müdahalelerde bulunacak olanlar, cami adabı ile çocuk sevgisini karıştıracak olanlar, teravihlerini namazlarını evlerinde kılsınlar!
Bugün burada derdi din olanın çocuklardan rahatsız olmayacağını söylemeye geldik.
Bugün burada, meselenin çocuklar olmadığını, hazımsızlığın sebebini tekelci, tek bayici, tek şubeci din işletmecisi olmak isteyenlere;
sizin derdiniz üzüm yemek değil, derdiniz bağcıyı yerinden indirmek olduğunu söylemeye geldik.
Bugün burada, birilerine karşı duyulan hazımsızlıktan dolayı, camileri kerhanelere benzeten Osman Ünlü gibilerine, hadlerini bildirmeye geldik!
Bu gün burada, sayısız hizmetlerle, Diyanet İşleri Başkanlığımızın yaptıklarından nasiplenmemiş olanlara, saldırı dili yerine, edebi hatırlatmaya geldik!
Bu gün burada, Diyanet İşleri Başkanlığımıza, Diyanet İşleri Başkanımız Sayın Mehmet Görmez’e, Camilerimize, Mabetlerimize, Din Görevlilerimize, Dokundurtmayız! demeye geldik.Bugün yapacağımız suç duyurusu ile
Türkiye genelinde, eş zamanlı eylem başlattığımızı kamuoyuna duyuruyoruz.
Artık sesini duyurmak isteyenin, ünlü olmak isteyenin saldıracağı alanlar ve makamlar diyanet camiası değildir demeye geldik.
(Hasan Yetmez)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir