featured

ÇİLEK FESTİVALİ GÜN SAYIYOR 

 

 

Yayladağı Belediyesi tarafından düzenlenen 21. Geleneksel Yayladağı Kültür Sanat ve Çilek festivali 11 Temmuz Pazartesi günü başlayacak.

Festivalle ilgili bilgi veren Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, en iyi çilek yetiştiriciliği ve tütün Dizme yarışmasının yanında çocuk etkinlikleri, konser ve havai fişek gösterilerinin yapılacağını belirtti.

YALÇIN’DAN FESTİVALE DAVET

Başkan Yalçın, yaptığı açıklamada “Bu yıl 21.sini düzenlediğimiz Geleneksel Kültür Sanat ve Çilek Festivaline herkesi bekliyoruz. Kültür Sanat ve Çilek Festivali 11 Temmuz Pazartesi günü saat: 17.00’de Atatürk Caddesi Atatürk Anıtı önünde festival açılış programı ile start alacak. Saat: 17.30’da En iyi Çilek Yetiştiriciliği ve Tütün Dizme Yarışması, 18.30’da Çocuk Etkinliği, 19.30’da Batuhan Ergüt ve Halil İbrahim Aktaş Konseri, saat: 20.45’te de havai fişek gösterisi yapılacak. Kültür Sanat ve Çilek Festivali saat: 21.00’de Ferhat Göçer konseri ile sona erecek. Geleneksel Kültür Sanat ve Çilek Festivaline herkesi bekliyoruz” dedi.

BAŞKAN YALÇIN’DAN GENÇLERE TESİS MÜJDESİ

Yayladağı’nın genç ve başarılı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, gençlere tesis müjdesi verdi.

Başkan Yalçın, ilçede atıl vaziyette duran araziye 100 kişilik amfi, 4 derslik, kütüphane, kitap cafe, fuaye alanı ve spor odaları yapılacağını açıkladı. Yayladağı’na bir eser daha kazandırmanın mutluluğu içinde olduğunu kaydeden Yalçın yaptığı açıklamada; “İlçemize, ilçemiz gençlerine hayırlı uğurlu olsun! Gençlik Merkezimiz yapılıyor. Yayladağımıza bir eser daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. 100 Kişilik Amfi Toplantı Salonu, 4 Adet Derslik, Kütüphane, Kitap Kafe, Fuaye, Spor Odaları ile hizmet verecek Gençlik Merkezi’mizin temeli bayram sonrası atılıyor. İlçemize Hayırlı uğurlu olsun. Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Gençlik ve Spor Bakanımız M. Muharrem Kasapoğlu’na ve Milletvekilimiz Sabahat Özgürsoy Çelik’e sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber: Samim SELÇUK

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir