featured

BELEN’DE MAHALLEM SİNEMA’DA ETKİNLİĞİNE YOĞUN İLGİ

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, düzenlediği “Mahallem Sinemada” etkinliğinde halkla birlikte iki şehidin hikâyesini anlatan ve Türkiye’de gişe rekorları kıran Kesişme; İyi ki Varsın Eren adlı filmi izledi.
Trabzon Maçka’da teröristlerin kurduğu pusuda şehit olan Eren Bülbül ile onu korumaya çalışan İskenderunlu Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in yaşam öyküsünü anlatan filmde Başkan Gül ve mahalle sakinlerine Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın da eşlik etti. Filmi kadın, erkek, çoluk çocuk hep birlikte bir avmnin sinema salonunda izleyen Başkan Gül, “İyi ki varsın’ dediğimiz 15 yaşındaki Eren Bülbül ile onu korumak için kendini siper ederken 41 kurşunla şehitlik mertebesine ulaşan hemşerimiz Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik’in hayat hikayesini konu edinen filmi izlerken hep beraber heyecanlanarak ve duygulanarak izledik. Etkinliğimize katılan Kaymakamımız Sayın Hayrettin Baskın’a ve mahalle sakinlerimize çok teşekkür ederim.. Başta Eren Bülbül ve Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik Şehitlerimiz olmak üzere, vatan toprağını kutsal bilip gözünü kırpmadan göğsünü siper eden Şehitlerimize Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, kahraman Gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.
Filmin sonunda mahalle sakinleri kendilerine filmi izleme imkanı sunan Başkan İbrahim Gül ’e etkinlikten dolayı teşekkür etti.(Hanifi Eker)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir