featured

BAŞKAN YAVUZ, AK PARTİ YEREL YÖNETİMLER İSTİŞARE VE BÖLGE TOPLANTISINA KATILDI

Kırıkhan Belediye Başkan Ayhan Yavuz Ak parti Hatay ilçe Belediye Başkanları ile birlikte 23 – 24 – 25 Ağustos 2019 tarihleri arasında Nevşehir’in Ürgüp ilçesine bağlı Ortahisar beldesinde düzenlenen AK Parti yerel yönetimler istişare ve bölge toplantısına katıldı.
Nevşehir AK Parti İl Başkanlığı ve ilçe Belediye Başkanlığı’nın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra AK Parti Nevşehir Milletvekilleri Mustafa Açıkgöz, Yücel Menekşe, Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı ve Nevşehir, Adana, Aksaray, Kırşehir, Niğde, Ankara, Hatay, Kayseri, Mersin, Osmaniye ve Yozgat AK Parti İl Başkanları, belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı.
Ortahisar’da bir otelde düzenlenen program saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki buradaki konuşmasında CHP ve HDP’ye sert çıktı. Özhaseki konuşmasında; “ CHP’nin belediyecilik karnesinin kirliği olduğunu ifade etti. Haseki, CHP’yi üç şekilde tarif edebiliriz. Bunların belediyecilik karnesi kirlidir. CHP belediyeciliği demek çöp demektir, çukur demektir. 3 aylık dönemde bile göreve gelenlerin yüzlerinin deki boyalarının nasıl aktığı ortaya çıktı. Allah tüm belediye başkanı olarak seçilen arkadaşlarımızı başarılı kılsın. Bizim partimizden olsun veya olmasın tüm belediye başkanlarını başarılı kılsın. Ama CHP’li belediyelerin karnesi kötü. CHP’nin karnesi yolsuzluklarla doludur. Mahkeme kayıtlarında bile yüz yıl sonra karşılarına çıkacaktır. Kocaeli’nde bile daha önce baraj yapan CHP’li belediye başkanının borcunu AK Partili belediye ödüyor. Seçimlerden önce başta Kılıçdaroğlu olmak üzere belediye başkan adayları hiç kimsenin ekmeği ile oynamayacağız diye şeref sözü vermediler mi. HAK İş Federasyonu ile son görüşmemizde bin 50 garibanın işine son verdiklerini söyledi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve belediye başkanları kimsenin ekmeği ile oynamayacağız diye demediler mi. Bir de şeref sözü verdiler. Adana Büyükşehir Belediyesinde 200 gariban işçinin işine son verdiler. Kendi sendikalarına geçmeleri için 20 bin memura baskı yaptılar ve 20 bin memur bu baskılar sonrasında sendika değiştirdi. Hani şeref sözüydü hani garibanın ekmeği ile oynamayacaktınız. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde Medya A.Ş.’de 50 gariban işçinin işe son vermişler. CHP’nin genel siyaseti bu oldu. CHP durmadan yalan söylüyor. Ama gerçekler er yâda geç ortaya çıkacaktır” dedi.
Toplantı katılımcı Belediye Başkanlarının karşılıklı fikir alışverişi ve sohbetle birlikte tarihi dokuların ziyaretleri ile sona erdi.(Haber Merkezi)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir