• Hava Durumu

  • Ziyaretçi Sayısı

Bağlı ziyaretçi

30

Toplam ziyaret

28383907

 
 
 

"LÜTFÜ" SÜZ AK PARTİ KAZANIR

Yerel seçimlerin yapılamasına bir yıldan az kaldı, yani geri sayım başladı, seçimlere tam bugün tarih itibariyle 364 gün kaldı.Dün gibi 2009 yerel seçimleri yapıldı ve aradan dört yıllık bir süre geçti.  
 14 Mart 2014 tarihinde Antakya, Hatay Büyükşehir belediyesi olarak seçimlere girecek, Büyükşehir olmanın bir vatandaş olarak mutluluğunu yaşıyorum. Hizmetler artacak, yatırımlar Ak parti iktidarında olduğu gibi gün geçtikçe katlanarak bunu benim gibi tüm vatandaşlar biliyor. Ancak, 14 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan Belediye Başkanlığı seçimlerinde hangi partiden kimler olacak, hangi parti seçimi kazanır siyasi arenada konuşulmaya başlandı.  
 Bizde Hatay Expres gazetesi olarak yaptığımız araştırmada, Lütfü Savaş Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olduğunu tüm kamuoyu biliyor, çünkü seçimlere 27 ay kala Büyükşehir belediye başkanlığına aday olduğunu açıkladı.  
 Lütfü Savaş siyasi etiği bilmediği için ben adayım dedi. Hâlbuki ben aday adayıyım deseydi daha şık olacaktı. Demek ki Lütfü Savaş, Ak Parti’den aday olamaz ise başka partilere gidebileceğinin sinyallerini vermiş oldu. Hatta parti bulamazsa bağımsız aday olacağını da kamuoyundan duyuyoruz. Bizim yaptığımız araştırmaya göre Lütfü Savaş Ak Parti’den aday olursa Ak Parti seçimi kayıp edeceğini açık yüreklilikle söylüyorum, hem de en yakın takipçisi CHP’den fark yer.  Ak Parti Lütfü Savaş’ın dışında kimi aday gösterirse en az 50 bin oy fark atar. Bunu ben söylemiyorum, kamuoyu söylüyor. Şimdi bizlere soracaksınız neden Lütfü Savaş kayıp eder.  
Gerçi saymakla bitmez biz yinede size birkaç olayını yazalım;
-Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden bu güne kadar ne yaptı, hangi projeyi üretti çıksın kamuoyuna anlatsın.
-Biz sizlere sayalım “ASİ PEYZAJ ÇALIŞMASI” mı ? Bu proje kendisinin değil, proje Lütfü Savaş’ın her ortamda eleştirdiği geçtiğimiz dönem belediye başkanı Mehmet Yeloğlu ve ekibinin projesidir.  
-“DSİ PARK” mı? Bu projede Mehmet Yeloğlu’nun  ve ekibinin projesi olduğunu hepimiz biliyoruz.  
-“TELEFERİK” Mİ? Bu proje Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in 1999 yılında Antakya Belediye Başkanlığına aday olduğu dönemde yapmak istediği projesidir.
-“ATATÜRK CADDENDEKİ ESKİ ADLİYE’NİN yeri mi? Burası Adalet Bakanı Sadullah Ergin tarafından bizzat takip edilerek yapılan bir projedir.  Daha saymakla bitmez geçmiş döneme ait projeler.  
Lütfü Savaş Ne yaptı biliyor musunuz?
Gerçi tüm Antakyalılar görüyor ama bende bir hatırlatayım size.
-“PRESTİJ CADDESİ” Atatürk caddesi, Fatih Caddesi, Karaoğlanoğlu caddeleri gibi yerleri prestij caddesi yapacağını söyledi, burada yaptığı kaldırımları döşemeyi bile beceremediler ve iki defa söküp yaptılar.  -“BASKETBOL TAKIMI” Geldiği günden bugüne kadar Basketbol takımı diye tutturmuş gidiyor. Antakya ekonomisine ne katkısı var, Antakya Ekonomisine yük olmaktan başka bir şey değil, İş adamaları bile bu işten yaka silkelemeye başladı. Çünkü Antakya Belediyesine iş yapan firmaların bir çoğu basketbol takımına bağışta bulunmaktan başka bir iş yapmıyorlar.  Bunlar sadece yaptığı birkaç icraat yani Lütfü Savaş yaptığı iki kaldırım ile ve yanına aldığı üç beş muhtar ile mi, Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olacak merak ediyoruz.  
 Bizce Lütfü Savaş siyasi hayatını 14 Mart 2014 tarihinde tamamlayacaktır. Çünkü yaptığı bu kadar yanlışlıkların içerisinde birde çocukluk arkadaşı Mehmet Çaparali gibi birini getirip Başkan Yardımcılığı görevine getirince gitmesi daha kolay oldu.  Biz Lütfü Savaş’a Ebu Müslim Horosani’nin güzel bir yazısını hatırlatmak istiyoruz.
“ONLAR ZARARLARINDAN EMİN OLDUKLARI İÇİN,
DOSTLARINI UZAK TUTTULAR.
KENDİLERİNE BAĞLAMAK VE KAZANMAK İÇİN DE DÜŞMANLARINI YAKLAŞTIRDILAR.
YAKINLAŞTIRILAN DÜŞMAN DOST OLMADI,
AMA UZAKLAŞTIRILAN DOST DÜŞMAN OLDU.
HERKES DÜŞMAN SAFINDA BİRLEŞİNCE
KAYBETMELERİ MUKKADER OLDU….”
(BOSTAN YILMAZ)
   
Bostan Yılmaz
İŞKEMBEDEN KONUŞMAK
Murat GENÇOĞULLARI
PİRİNCE GİDERKEN
Tuncay Damlar
AHDE VEFA....!
Zafer Sarı
İNÖNÜ VE ŞENKÖYLÜLER
  • Anket

Gazetemizde en çok hangi bölümü takip ediyorsunuz?

Yerel Haberler

Siyasi Haberler

Spor Haberleri

Magazin Haberleri

Köşe Yazıları